Zarządca roku - Wspólnota Mieszkaniowa przy Placu Wolności 4 w Rzeszowie

WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA
przy
PLACU WOLNOSCI 4
w Rzeszowie

MZBM Sp. z o.o. w Rzeszowie
nie jest już zarządcą
naszej nieruchomości
...na nasze szczęście

Przejdź do treści

Zarządca roku

MZBM Sp. z o.o. nagradzany corocznie tytułem "Zarządca Roku" przez magazyn ADMINISTRATOR I MENEDŻER i portal administrator24.info.
Ten tytuł jest zasłużony, czy tylko przyznany?
Patrząc z perspektywy czasu i oceniając zaszłości wydaje się, że otrzymanie tego tytułu nie wynika z obiektywnej oceny pracy tego zarządcy nieruchomości.
Spółka ta, chełpiąca się swymi osiągnięciami jest po pierwsze w całości zależna od Gminy Miasto Rzeszów - z tej prostej przyczyny, iż jej kapitał zakładowy w całości należy do tejże gminy. Zarządza nieruchomościami w większości przez zasiedzenie po minionej dekadzie, kiedy to nie było wspólnot i wolnego rynku nieruchomości w dzisiejszym tego słowa znaczeniu. Wiele zarządzanych wspólnot mieszkaniowych korzysta z ich usług bo tak było "od zarania dziejów".
Nasza wspólnota rozczarowana i zbulwersowana sposobem zarządzania, po kilku latach uwolniła się od tego zarządcy, dla którego bardziej niż interesy wspólnoty liczyły się "wola prezydenta miasta" - hasło, które wielokrotnie przewija się w przestrzeni medialnej, można je często usłyszeć w Urzędzie Miasta - jako wytłumaczenie wszystkiego.
Weźmy na ten przykład...może tablice z numerami zarządzanych posesji. Bodajże w 2016 czy w 2017 roku masowo na wszystkich budynkach zarządzanych przez MZBM pojawiły się nowe tablice z numerami budynków, niezależnie od tego czy dotychczas zamocowane były zniszczone czy nie.
NIe wiemy jak w innych wspólnotach, ale nasza została obciążona kosztami wymiany tej tablicy, bez naszej zgody i akceptacji.
Na corocznym zebraniu wspólnoty po serii pytań padło wyjaśnienie dlaczego ta wymiana miała miejsce?...Wydusiliśmy od zarządcy, że dlatego "bo taka była wola prezydenta". Prezydent przekroczył swoje uprawnienia? Najprawdopodobniej tak, ale na pewno można napisać, że MZBM Sp. z o.o. z pewnością dokonał wymiany tablicy bez zgody i wiedzy wspólnoty i obciążył ją kosztami wymiany. Ponieważ było to działanie na cześci wspólnej budynku, taka czynność wymagała podjęcia uchwały wspólnoty, dodatkowo była niekonieczna, gdyż budynek był oznaczony zgodnie obowiązującymi przepisami w tym zakresie.
Wróć do spisu treści